Wydarzenia 27 Dec 2016 | Redaktor
Fordoński Żywy Żłóbek

Żywy Żłóbek tradycyjnie, już po raz XXIV, pojawił się w Wigilię i święta Bożego Narodzenia w Sanktuarium Królowej Męczenników w Fordonie.

Żywą szopkę przygotowali młodzi z Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” i Wolontariatu Młodzieżowego 4don4LORD wraz z pomocą parafian z kościoła Matki Bożej Królowej Męczenników i wielu innych osób. Łącznie w inicjatywę zaangażowanych było około 100 osób. Świętą Rodzinę po raz pierwszy zagrali Justyna i Andrzej Szczepańczyk, absolwenci ze wspólnoty Martyria. Małym Jezusem był ich 1,5-miesięczny synek Antoś. W aniołów i pasterzy wcielili się studenci, absolwenci i ich dzieci a także wolontariusze 4don4LORD, uczestnicy ŚDM i parafianie. Porządku pilnowali będą członlowie Towarzystwa Św. Wojciecha.

Tradycyjnie w stajence nie zabrakło zwierząt – dwóch osłów, kóz i owiec, kuców i konia oraz królików. Cała obsada żłóbka aktywnie włączy się w Mszę świętą. Maryja przeczytała pierwsze czytanie, Józef - drugie, anioł zaśpiewał psalm, pasterze czytali komentarze i modlitwę powszechną.

Po drugiej stronie Żywego Żłóbka stanęła współczesna dekoracja towarzysząca szopce. Obok niego ustawiono kanapę z „zakazem siadania” i wyczynowe buty, o których mówił Papież Franciszek podczas czuwania w Brzegach. To nawiązanie do słów wypowiedzianych przez Ojca Świętego, który przestrzega nas młodych przed myleniem szczęścia z wygodą i mówi, byśmy zamienili kanapę na wyczynowe buty.

Szopkę będzie można także obejrzeć w styczniu w Bazylice Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie (ul. Bołtucia 5) Bydgoszcz 06.01.2017 (Msza o 13.00) i 08.01.2017 (Msza o 13.00).

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor