Wydarzenia 16 May 2016 | Redaktor
Festyn misyjny u duchaczy

„Miłosierni Misjom” – to hasło XXI Spotkań Misyjnych, które 14 maja w Bydgoszczy zorganizowało Zgromadzenie Ducha Świętego.

Jak podkreślili organizatorzy, misje są tematem, który z racji charakteru Zgromadzenia Ducha Świętego na stałe wpisuje się w to wydarzenie. – To przede wszystkim spotkania z misjonarzami, które mają stać się okazją do przybliżenia zagadnień związanych z codzienną pracą ojców i braci naszego zgromadzenia – powiedział o. dr Marek Walkusz CSSp.

Tym razem wiele punktów programu akcentowało wydarzenia związane z 1050. rocznicą chrztu Polski, 670. urodzinami Bydgoszczy, a także Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia. – Do współtworzenia naszej zabawy zaprosiliśmy m.in. fundacje i stowarzyszenia. Dzięki takiemu partnerstwu mogliśmy pokazać dwie inscenizacje historyczne, połączone z prezentacją oręża polskiego. Tematyka przewodnia znalazła również swoje odzwierciedlenie w quizie misyjnym, zaś dla najlepszych przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody – dodał o. Walkusz.

W programie zaplanowano również występy sceniczne, wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, animacje dla dzieci. – Dlaczego warto angażować się w przygotowania Spotkań Misyjnych? Na pewno współpracując, wzajemnie się ubogacamy. Również razem tworzymy coś dla dobra innych. Może nasza praca, każdego zaangażowanego choćby w najmniejszym stopniu, wyda piękne owoce na chwałę Pana – powiedziała Beata Holc.

Każde Spotkania Misyjne mają również swój specjalny cel, na który przez cały dzień gromadzone są ofiary. – Trzech kleryków naszego zgromadzenia wyjedzie jesienią na dwuletnie staże misyjne do Paragwaju, Brazylii oraz na Filipiny. Z tych środków pokryjemy m.in. przelot, ubezpieczenie, szczepienia oraz częściowo pobyt na miejscu – zakończył rektor WSD Zgromadzenia Ducha Świętego.

Zgromadzenie Ducha Świętego istnieje od 1703 roku. Duchaccy misjonarze, których jest niemal 3 tysiące, żyjąc często w międzynarodowych wspólnotach, pracują w około 60 krajach świata.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor