Wydarzenia 9 Nov 2020 | Redaktor
Festiwal Twórczości Religijnej Psallite Deo 2020 – online

30 października 2020 r. w Domu Kultury w Kętach jury XXIII Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo” ogłosiło wyniki konkursu, który po raz pierwszy odbył się w formie wirtualnej. Honorowy patronat nad festiwalem sprawowali Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel i Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar.

Uczestnicy imprezy, ze względu na obostrzenia, nie mogli wystąpić na żywo przed jury i  kęcką publicznością. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przysłanie filmu z nagraniem swojego występu. Do konkursu zgłosiło się 15 wykonawców: solistów, zespołów i chórów reprezentujących parafie, szkoły oraz ośrodki kultury z Bielska-Białej, Brzeszcz, Graboszyc, Harmęż, Kęt, Kóz, Krakowa, Nowego Sącza, Oświęcimia, Porąbki i Żywca.

Po obejrzeniu wszystkich nagrań, komisja artystyczna w składzie: Stanisław Joneczko – muzyk, proboszcz parafii pw. Imienia NMP w Kamesznicy, Beata Borowska – dr hab. profesor Akademii Muzycznej w Katowicach,  Jan Borowski – dr hab. profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

KATEGORIA: ZESPOŁY

I miejsce – Zespół Pieśni i Tańca MAŁE KĘTY

II miejsce – Zespół ALLEGRIA

III miejsce – Zespól śpiewaczy ISKIERKOWA FAMILIA

Pozostałe zespoły otrzymały:

Wyróżnienie za radość muzykowania – Zespól wokalno-instrumentalny WESOŁE NUTKI

Wyróżnienie za kulturę wokalną – Zespół wokalny KONTRASTY

Wyróżnienie za artystyczne opracowanie i wykonanie autorskiej piosenki zespołu „Ballada o papieżu” – Zespół wokalny WŁÓCZYKIJE – grupa młodsza

Wyróżnienie za dojrzałą interpretację utworu „Sprawiedliwość” do słów ks. Jana Twardowskiego – Zespół wokalny WŁÓCZYKIJE – grupa średnia

KATEGORIA: CHÓRY

I miejsce: Chór MAKSYMALNI

KATEGORIA SOLIŚCI

I miejsce –  Paweł Madzia

II miejsce ex aequo –

Adriana Frysztacka i Julia Mreńca

III miejsce – Sandra Pytlarz

Wyróżnienie za wrażliwość artystyczną i dojrzałość wykonania „Kolędy warszawskiej” –  Julia Mrozik

Wyróżnienie – Tatiana Ignaczak

Wyróżnienie – DUET: Zuzanna Markuszewska-Milcarek i Zofia Milcarek

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor