Wydarzenia 23 May 2016 | Redaktor
Festiwal Nowe Spojrzenie

Tysiące miłośników dobrego brzmienia wzięło udział w V edycji ogólnopolskiego Festiwalu Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy. Swoją twórczość zaprezentowały polskie zespoły rockowe TSA i One oraz raper Zeus i były wokalista „Stróżów Poranka” Paweł Chustak „chusti”.

Festiwal od początku działa na trzech płaszczyznach. Stanowią go koncerty zespołów, konferencje z ludźmi kultury i mediów oraz spotkania z pasjonatami. – To dzień młodego Kościoła. Ludzie z pasją, pełni Bożego ducha, chcą wykrzyczeć na całe gardło, że dobrze jest wierzyć, dobrze jest kochać i żyć Chrystusową Ewangelią. Festiwal od początku do końca organizują młodzi ludzie, na co dzień związani z Bazyliką Mniejszą św. Wincentego á Paulo, działając we wspólnocie Młodzieży Misjonarskiej lub w Impresariacie Bazyliszek – powiedział ks. Sławomir Bar CM.

Jednego dnia na małym obszarze przy świątyni spotkało się wiele osób, z których każda miała do pokazania coś niezwykłego. – Festiwal Nowe Spojrzenie jest przestrzenią, w której każdy – młodszy i starszy – znajdzie coś dla siebie – podkreśliła rzecznik prasowy wydarzenia Karolina Szeliga.

Festiwal rozpoczął się po przybyciu do Bazyliki uczestników V Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Równocześnie w sali konferencyjnej odbywały się spotkania. Pierwszym gościem był Jarosław Sokół, literaturoznawca, członek Polskiej Akademii Filmowej oraz twórca scenariuszy, m.in. znanego polskiego serialu „Czas honoru”. Drugim gościem był Bogdan „Kryzys” Krzak – człowiek od lat pracujący z młodzieżą, Instruktor Terapii Uzależnień w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku-Białej, członek Wspólnoty Przymierza „Miasto na Górze” i organizator koncertów ewangelizacyjnych. Opowiadając o swoim życiu zaznaczył mocno, że Jezus daje się poznać właśnie poprzez konkretne doświadczenie. – Wypowiadane słowa są formą świadectwa, a zarazem zachęty do przyjęcia Bożej miłości, która jest doskonała – zakończył.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor