Wydarzenia 29 Mar 2019 | Redaktor
Ekstremalna Droga Krzyżowa - Bydgoszcz - 5 kwietnia

EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa to idea, którą zapoczątkował w Krakowie ks. Jacek Stryczek. W województwie kujawsko-pomorskim po raz piąty EDeK’owicze wyruszą w trasę.

W tym roku EDK Bydgoszcz wyruszy na szlak 5 kwietnia z Kościoła św. Mikołaja w Starym Fordoniei będzie wiodła przez fordońskie górki, Myślęcinek, do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy-Opławcu. 42kilometry. W nocy. Sam na sam ze swoimi przemyśleniami, spotkaniem z Bogiem.

Samotnie lub w skupieniu. W zmiennych warunkach atmosferycznych. To droga do nowego życia. Upadasz raz, może nawet drugi, trzeci, masz chwilę zwątpienia. Spotykasz na swej drodze „Weronikę”, która Cię pociesza i dodaje otuchy by podążać dalej trudną drogą Chrystusa.Bierzesz krzyż na swe ramiona i idziesz dalej. Spotkasz też „Szymona”, który podniesie Cię i pomoże kroczyć z Tobą noga w nogę.

Dlaczego warto podjąć wyzwanie, by pokonać trasę EDK? Każdy znajdzie powód. Jedni chcą sprawdzić swoją wytrzymałość, inni dla sprawdzenia swoich możliwości fizycznych, inni chcący odnaleźć sens życia, doświadczyć Boga.

Podejmij wyzwanie i weź udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Więcej informacji jak i zapisy na:

[code]TU

oraz na fanpage: EDK Diecezji Bydgoskiej

Rozpoczynamy 5 kwietnia Mszą Świętą o godz. 21:00 w kościele św. Mikołaja w Starym Fordonie. Do zobaczenie na szlaku!

Iwona Langner

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor