Wydarzenia 17 Sep 2020 | Redaktor
Dziesiąte urodziny Projektu Kostka

fot. facebook/projektkostkazlotow/

Już 18 września odbędzie się kolejna rocznica Projektu Kostka, w tym roku w nieco zmienionej formie.

 To już dziesiąte urodziny Projektu Kostka. Misjonarze Świętej Rodziny ze Złotowa mówią tak o swoim dziele: „Projekt Kostka jest niezwykłym wydarzeniem łączącym w sobie elementy inspirujących warsztatów,
spotkań ze znanymi osobami oraz wyjątkowego hip-hopowego festiwalu.” Niestety z powodu obecnej sytuacji, tegoroczne wydarzenie, przybierze inną formę niż w poprzednich edycjach.

Z powodu trwającej od kilku miesięcy panidemii większość koncertów, festiwali i wydarzeń masowych zostało odwołanych lub przybrało inny format.Komentarz organizatorow odnośnie zaistniałej sytuacji: – Traktuję to jako wyzwanie – mówi ks. Adam Gaca MSF – ponieważ przez te kilka lat weszliśmy na naprawdę wysoki poziom organizacyjny: profesjonalne koncerty, popularny konkurs, duże zaplecze wolontariuszy, wiele wydarzeń towarzyszących. A tu nagle zupełnie nowa sytuacja zmusza nas do kreatywności, do wymyślenia wszystkiego w pewnym sensie od podstaw – dodaje ks. Adam Gaca MSF.

Zamiast dużych koncertów, w tym roku organiztorzy chcą wrócić do korzeni – urządzić kameralne wydarzenie, nazwane po prostu „Urodziny w ogrodzie”. Po Mszy Świętej 18  września o godzinie 18:30 w kościele Wniebowzięcia NMP w Złotowie, młodzież przeprowadzi uwielbienie. Potem nadejdzie czas na część mniej sakralną – w ogrodzie za plebanią można będzie siedzieć przy ognisku czy grillu, słuchać muzyki i bawić się w najlepsze. Gwóźdź programu stanowi premiera filmu „Stworzeni do wyższych rzeczy”, ukazujący rozwój Projektu Kostka. Eucharystia i uwielbienie będą również dostępne w formie transmisji. Niżej znajduje się plakat z  dokładniejszymi informacjami.

Organizatorzy dodają także: – Nie robimy wielkich akcji promocyjnych ani nie będziemy rozwieszać setek plakatów – stwierdza ks. Adam. – Skoro wracamy tym razem do takiej rodzinnej, swojskiej formuły, to nie musimy stawać na głowie, aby kogoś przyciągnąć. To może być taki głęboki oddech przed przyszłoroczną edycją, ponieważ cały line up, który był już dość szczegółowo opracowany, przechodzi póki co na rok 2021. Spodziewajcie się mocnego uderzenia! – zapowiada ks. Gaca MSF.

 

źródła: facebook.com/projektkostkazlotow/

projektkostka.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor