Wydarzenia 8 Jan 2016 | Redaktor
Dziękczynny koncert Brathanków

W murach bydgoskiej Bazyliki Królowej Męczenników 7 stycznia zorganizowano koncert kolęd w wykonaniu zespołu Brathanki. Spotkanie było podziękowaniem dla wszystkich, którzy wsparli działalność Fundacji „Wiatrak” oraz budowę Domu Jubileuszowego Jana Pawła II.

Mury budowli zostały oficjalnie otwarte po 13 latach jej tworzenia w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia – 8 grudnia 2015 roku. Nie udałoby się to bez pomocy dobrych ludzi, którzy przez te wszystkie lata wspierali fundację finansowo, materialnie, a także ofiarowali dobre słowo i modlitwę. – Dziękujemy Bogu za to, że się narodził. Także za to, że mogliśmy przyjść na ten świat. Za nami czas, który domagał się ogromnej nadziei, niemałej odwagi, ofiarności, wytrwałości. Udało się oficjalnie otworzyć nasz dom dzięki ogromnej rzeszy osób patrzących daleko w przód, którzy nam zaufali – powiedział prezes fundacji ks. Krzysztof Buchholz.

Wyjątkowy charakter koncertu kolęd polega także na tym, że upamiętnia on pierwszego budowniczego świątyni stojącej u wejścia do Doliny Śmierci - ks. prałata Zygmunta Trybowskiego. Zmarły kapłan był wielkim przyjacielem wspólnoty, otwartym na każde jej potrzeby i pomysły. W czasie pracy w parafii powstało ponad 30 różnych wspólnot świeckich, które zapalał do pracy słowami: „Nadszedł czas laikatu. Ducha nie gaście”.

jm (fot. Wiesław Kajdasz)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor