Wydarzenia 15 Jan 2017 | Redaktor
Dziękczynienie za powrót do Polski

W niedzielę 15 stycznia o godzinie 12.00 w kościele Świętej Trójcy bydgoszczanie dziękowali za powrót miasta do Macierzy przed 97 laty. Ks. prałat Bronisław Kaczmarek odprawił Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i miasta. Uroczystość uświetniła Orkiestra Muzyków Bydgoskich pod dyrekcją p. Ewy Makuli.

Kazanie ks. prałata Kaczmarka dotyczyło polskości, bydgoskości, prawdziwie polskiej świątyni wybudowanej zanim Polska do Bydgoszczy wróciła.

Po Mszy Świętej procesja udała się pod pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Seminaryjnej. Tam odegrano Hejnał Bydgoski, po modlitwie złożono wieńce i kwiaty.

Niestety na uroczystości nie pojawił się ani prezydent miasta, ani żaden z jego zastępców. Włodarza miasta reprezentowała jego pełnomocnik Łukasz Krupa. Trębacz, który miał odegrać hejnał się spóźnił. Nie było tez nikogo z parlamentarzystów, a jedynymi radnymi byli Janusz Czwojda i Bogdan Dzakanowski. Dopisała za to Młodzież Wszechpolska - ich delegacja była zarówno na Mszy świętej jak i pod pomnikiem.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor