Wydarzenia 26 Mar 2018 | Redaktor
Droga Krzyżowa z Harcerzami do pomnika ofiar hitleryzmu

Idea parafialnej Drogi Krzyżowej do pomnika ofiar zbrodni hitlerowskich zrodziła się wraz z powstaniem Kościoła na bydgoskich Wyżynach parafii p.w: Parafia p.w: „Świętych Polskich Braci Męczenników” .

piękne zdjęcia autorstwa Justyny Bednarz: https://www.facebook.com/pg/katolickabydgoszcz/photos/?tab=album&album_id=1327503424060073

Tak miało być od samego początku, gdyż według życzenia Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego ten kościół miał być miejscem poświęconym męczennikom znanym, ale i tym bezimiennym, których szczątki spoczywają na cmentarzach, zbiorowych mogiłach oraz wokół pomników poświęconych ich pamięci.

Doświadczenie cierpienia bez chrześcijaństwa zostaje absurdem, natomiast z Chrystusową tajemnicą Krzyża, którą w sposób szczególny celebrujemy w każdy piątek, prowadzi nas do zmartwychwstania. Dzięki Chrystusowi ostatnie zdanie zawsze będzie należało do życia.

Hołd oddawany ofiarom totalitaryzmów, ludziom broniącym Ojczyzny i wielkich wartości jest obowiązkiem przybywających do Sanktuarium „Świętych Polskich Braci Męczenników” , dlatego również w tegorocznym Wielkim Poście postanowiliśmy wraz z Harcerzami oddać hołd ofiarom walki o naszą wolność.

Podczas tegorocznych rozważań staraliśmy się przejść XIV stacji odwołując się do osób, które doświadczając niesprawiedliwości, opuszczenia i cierpienia odnajdują jednak Boga między codziennymi sprawami, w sercach ludzi, którzy dobrocią przywracają nadzieję.

ks. Łukasz Krzewiński

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor