Wydarzenia 26 Mar 2017 | Redaktor
Droga krzyżowa na ulicach miasta

Młodzieżowa droga krzyżowa przeszła w sobotę wieczorem ulicami Bydgoszczy. Wśród jej organizatorów byli także nasi młodzi.

Niezwykłą drogę krzyżową przygotowało około stu osób - młodzież z kilku bydgoskich duszpasterstw: 4don4Lord, Martyria, Paradiso i Duc in altum, a także wolontariusze GPS z Fundacji „Wiatrak”. To nie było tradycyjne nabożeństwo. Chrystus po drodze napotykał sytuacje z życia młodych.

Scenariusz napisali wspólnie dwaj misjonarze ze Zgromadzenia Św. Ducha - o. Maciej Sierzputowski i o. Marcin Dusiński. Po nich tekst na warsztat wzięli młodzi i dodali własne elementy. Ich celem było stworzenie nabożeństwa w duchu Światowych Dni Młodzieży i zgodnie ze słowami przekazanymi im przez Papieża Franciszka. Nabożeństwo wyreżyserowała Mariola Ciesielska, która ma doświadczenie w przygotowaniach corocznych Misteriów Męki Pańskiej, odbywających się w Dolinie Śmierci.

Uczestnicy wyruszyli w sobotę wieczorem spod katedry;. Szli przez Stary Rynek do opery, a dalej ul. Mostową i Grodzką do kościoła Jezuitów przy pl. Kościeleckich, w którym odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, i gdzie była możliwość wyspowiadania się.

  • Ta forma drogi krzyżowej jest otwarta dla wszystkich. Ma sprowokować do refleksji. Pokazać, że przejście Pana Jezusa nie jest zamknięte w historii. Że Chrystus jest żywy i wchodzi w każdą ludzką sytuację – w każdy grzech, zakręcenie – i tam cierpi – zapowiadali organizatorzy nietypowego nabożeństwa.
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor