Wydarzenia 16 Aug 2019 | Redaktor
Dobro dla ludzi w bydgoskiej Światłowni. Zapisy trwają!

W Światłowni dwa razy w tygodniu. Tam, oprócz podwieczorku i obiadu, na uczestników projektu czekać będą zajęcia ze śpiewu, tańca, teatru, porady prawnika, czy psychologa. Organizatorzy planują wspólne wyjścia do kina czy opery.

Jeszcze w zielone gramy, drodzy Seniorzy!

Bydgoska Światłownia zaprasza osoby niepełnosprawne oraz seniorów 65 + na planowane od października do grudnia zajęcia kulturalne. Będzie śpiew, taniec, próby na scenie, a przede wszystkim – możliwość wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaznych ludzi.

Nie siedź samotnie w domu, przyjdź do Światłowni! Do końca sierpnia w dni robocze w godzinach od szesnastej do dwudziestej w bydgoskiej Światłowni przy ulicy Świętej Trójcy 15 seniorzy 65 + oraz osoby niepełnosprawne mogą zapisać się na planowane tam warsztaty kulturalne.

Cóż to oznacza? W ramach planowanego projektu w Światłowni powstaną dwie 15–osobowe grupy seniorów i osób niepełnosprawnych. Każda z grup od października do grudnia będzie się spotykać w Światłowni dwa razy w tygodniu. Tam, oprócz podwieczorku i obiadu, na uczestników projektu czekać będą zajęcia ze śpiewu, tańca, teatru, porady prawnika, czy psychologa. Organizatorzy planują wspólne wyjścia do kina czy opery.

W światłownianych projektach może wziąć udział każdy, kto:

– Przekroczył 65 lat lub jest osobą niepełnosprawną;

– Mieszka w obrębie osiedla Błonie, Wilczak, Śródmieście, Nowy Fordon, Stary Fordon, Okole, Bocianowo;

– Chce działać pozytywnie, lubi ludzi i chce się z nimi spotykać.

Udział w projekcie jest darmowy, wszelkie koszty pokrywa Unia Europejska. Ilość miejsc ograniczona. Więcej szczegółów pod numerem telefonu 509-76-76-89.

Zapraszamy!!!

Grzegorz Dudziński

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor