Wydarzenia 17 Aug 14:15 | mk
Czwarta rocznica zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza

mat. www.diecezja.opole.pl

17 sierpnia 2021 r. mijają cztery lata od zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza w Alpach Lepontyńskich (Szwajcaria). Kapłan z diecezji opolskiej był znanym kierownikiem duchowym, psychoterapeutą, rekolekcjonistą, wykładowcą teologii duchowości.

W rocznicę śmierci twórcy poświęconej duszpasterzowi strony zapraszają do wspólnej modlitwy w jego intencji. W kościele NSPJ w Raciborzu zostanie odprawiona Msza święta (transmisja dostępna na kanale parafii na YouTubie), po niej odbędzie się spotkanie.

Krzysztof Grzywocz urodził się 17 października 1962 r.w Koźlu; po maturze był słuchaczem Policealnego Studium Zawodowego w Opolu. W 1983 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie, w 1989 roku przyjął święcenia kapłańskie. W latach 1989-1991 posługiwał jako wikariusz w parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu. W latach 1989-1992 ks. Grzywocz należał do Klubu Wysokogórskiego Gliwice. W 1991 r. podjął studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, w 1996 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Teologii KUL. Był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu, członkiem diecezjalnej rady kapłańskiej, autorem opracowań dotyczących duchowości katolickiej. Publikował m.in. na łamach „Życia Duchowego”, „Znaku”, „Pastores”, „Więzi” oraz „Zeszytów Formacji Duchowej”.

 – Wielu z nas ks. Krzysztofa poznało dzięki siedmiu sesjom, jakie przeprowadził w Centrum Formacji Duchowej – piszą twórcy strony www.kskrzysztofgrzywocz.pl. W swoich konferencjach podczas sesji weekendowych dedykowanych kierownikom duchowym i innym słuchaczom kapłan poruszał m.in. tematy: Wartość człowieka, Sakrament pojednania i kierownictwo duchowe, Ból ludzkich zranień i potrzeba przebaczenia, Kierownictwo duchowe  a uczucia niekochane, zarejestrowane i dostępne audio.

17 sierpnia 2017 zaginął w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorm na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 sierpnia 2017 oficjalne poszukiwania zakończono i ks. Grzywocz został urzędowo uznany za zaginionego.

mk Autor