Wydarzenia 7 Nov 2016 | Redaktor
Czuwanie młodzieży przed ołtarzem „Światło Pojednania i Pokoju”

Młodzież z diecezji spotkała się 5 listopada w bydgoskiej bazylice Królowej Męczenników na czuwaniu przed ołtarzem adoracji eucharystycznej „Światło Pojednania i Pokoju”. Odbyło się ono w duchu dziękczynienia za przeżyty czas z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Przy tym samym ołtarzu, który jest przeznaczony do Sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie, gdzie utworzone zostanie kolejne Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój, z pielgrzymami całego świata na Campus Misericordiae modlił się Ojciec Święty Franciszek, zawierzając ich Bożemu Miłosierdziu. – Tam też wypowiedział słowa, które zainspirowały nas do tego, by „powtórzyć to jeszcze raz”. To znaczy, by wczuwając się w braterską jedność całego Kościoła, spotkać się i jako młody Kościół Bydgoski być razem – powiedział ks. Piotr Wachowski.

Myślą przewodnią czuwania stały się słowa „Budujemy mosty, burzymy mury”. Diecezjalny duszpasterz młodzieży przypomniał, że papież mówił wówczas o prostych gestach, które młodzi mogą podejmować każdego dnia pod jednym warunkiem – że są razem. – Tylko wtedy, kiedy jesteśmy razem, możemy mobilizować się do wszelkiego apostolskiego aktywizmu. Za chwilę rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy rok duszpasterski pod hasłem „Idźcie i głoście”. To wezwanie musimy wykorzystać jako szansę – dodał ks. Piotr Wachowski.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu nie zabrakło m.in. śpiewu, który został poprowadzony przez Młodzieżowy Wolontariat „4don4Lord” („Fordon dla Pana”). – Na pewno adoracja przed ołtarzem pojednania nie tylko wywołała wiele wspomnień, ale także pozwoliła powrócić do słów, które papież Franciszek wypowiedział do nas na Campus Misericordiae oraz pokazała, że my, ludzie młodzi, jesteśmy razem – powiedziała Agata Graczyk z „4don4Lord”.

Czuwanie zwieńczyły modlitwa o pokój na świecie i zawierzenie młodzieży Matce Bożej Królowej Polski.

jm
fot. Wiesław Kajdasz diecezja.bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor