Wydarzenia 15 Jan 2018 | Redaktor
 Czujesz się osamotniony? Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny

Więcbork-z kolęda u osób z niepełnosprawnością intelektualną.

JP II niegdyś powiedział: " Czujesz się osamotniony? Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny."

Wspólnota Więcborskie Rykotki, do której należą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzice oraz opiekunowie- młodzi przyjaciele wraz z ks.Marcinem Wierzchosławskim- założycielem wspólnoty, a z dużym naciskiem dba o to, aby osoby z niepełnosprawnością nigdy nie czuły się samotne.

I to jest realizowane właśnie w tej wspólnocie, gdzie każdy człowiek zawsze czuje się kochany i potrzebny. Niewątpliwie można jasno zobaczyć, że to właśnie osoby niepełnosprawne najbardziej uczą nas prawdziwej Bożej i ludzkiej miłości. Bo my wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem.

Styczeń jest czasem wizyt duszpasterskich. Dlatego też narodził się pomysł, aby Wspólnota Więcborskie Rykotki wraz z duszpasterzem w niedzielę 7 stycznia udała się na specjalną kolędę do domów osób z niepełnosprawnością.

Czas odwiedzin duszpasterskich był wyjątkowym czasem dla całej wspólnoty. Radość w sercu i wyrażający ją uśmiech na twarzy człowieka pokazują, że w życiu tak naprawdę do szczęścia potrzebujemy niewiele: miłości, otwartej i wyciągniętej dłoni drugiego człowieka...

"Wspólne śpiewanie kolęd ,modlitwa, rozmowa, a przede wszystkim odrobina poświęconego czasu to dla nas najpiękniejszy obraz radowania się nowo narodzonym Chrystusem, którym chcemy żyć każdego dnia"-powiedział ks.Marcin.

relacja: Agnieszka Ciaciuch

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor