Wydarzenia 14 Nov 2019 | Redaktor
Cuda Eucharystyczne: Boskie Ciało w Alatri - wykład otwarty

"Cuda eucharystyczne" - wykłady otwarte.

Podczas każdej Mszy świętej słyszymy "tajemnica wiary", bowiem Eucharystia jest dla nas tajemnicą i darem, która sprawowana jest na ołtarzach całego świata. Każdego dnia stykamy się ze słowami z Wieczernika: "bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje; bierzcie i pijcie to jest Krew moja". Wiara w realną obecność Jezusa w Eucharystii.

Tematyka podjęta przez ks. prof. Bogdana Czyżewskiego wpisuje się w program duszpasterski na lata 2019-2022, w którym pragniemy zgłębiać tajemnicę Eucharystii. Jest ona darem i ogromną tajemnicą Eucharystia jest chyba jednym z najtrudniejszych, a zarazem pięknych sakramentów danych nam przez Pana. Tak samo jak dla apostołów w Wieczerniku była sporym zaskoczeniem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykłady otwarte do parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy - Opławcu, ul. Sanatoryjna 45

Będą się one odbywały w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.30.

Drugi wykład otwarty z cyklu "Cuda eucharystyczne: by umocnić naszą wiarę". Wykład w formie multimedialnej prowadzi ks. prof. B. Czyżewski. Możliwy dojazd MZK 58.

Jutro 15 listopada o godz.: 18:30 – 19:00

Parafia Opławiec - Bydgoszcz

Sanatoryjna 45

ZAPRASZAMY!

ks. Rafał Muzolf

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor