Wydarzenia 16 Sep 2020 | Redaktor
Co miesiąc modlą się na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

O odnowę moralną Polaków i w intencji dzieci poczętych, a zagrożonych aborcją, modlą się uczestnicy różańca na Starym Rynku. Wydarzenie odbyło się tradycyjnie w 13. dzień miesiąca.

„Różaniec na szaniec” to inicjatywa krakowskiego Stowarzyszenia Księdza Piotra Skargi. Publiczna modlitwa o odnowę moralną narodu odbywa się w różnych terminach w kilkunastu polskich miastach.

13 września 2020 r., fot. Anna Kopeć

 W Bydgoszczy termin zawsze jest ten sam: 13. dzień miesiąca, 17.00.Termin ten „utarł się” od czasu obchodów setnej rocznicy objawień fatimskich. Objawienia z 1917 roku miały miejsca w trzynaste dni miesiące. – Podczas objawień Matka Boża prosiła [właśnie] o modlitwę różańcową – wyjaśnia koordynator wydarzenia, Norbert Wnęk.

W naszym mieście różaniec organizuje Fundacja Pro „Prawo do życia”, dlatego uczestnicy modlą się szczególnie w intencji dzieci poczętych, a zagrożonych aborcją.

 

13 września 2020 r., fot. Anna Kopeć

Zawsze odmawiają te same tajemnice różańca – bolesne, dotyczące męki Jezusa. – Aborcja to morderstwo nienarodzonego dziecka. Modlitwa ma być m.in. zadośćuczynieniem za ten grzech – tłumaczą organizatorzy.

mk

Artykuł pochodzi z portalu „Tygodnik Bydgoski” .

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor