Wydarzenia 28 Feb 2019 | Redaktor

20 marca o godz 19.oo w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18) odbędzie się wykład o bardzo ciekawie brzmiącym tytule:

„Co mają wspólnego Ateny z Jerozolimą? Przesłanie i aktualność Starego Testamentu”, a wygłosi go ks. dr Marcin Chrostowski.

Na wykład zaprasza ks bp Jan Tyrawa, który dba o intelektualny aspekt duchowości bydgoszczan, organizując cyklicznie wykłady ze znawcami podejmowanych wielokrotnie trudnych, ale ciekawych zagadnień teologicznych. Ks dr Chrostowski pobierał nauki m. in. w Tel Aviv University, a także w Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie. Jest doktorem nauk teologicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wykładowcą Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej i Prymasowskim Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście. Ks dr Chrostowski ponadto pełni funkcję sekretarza Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

„Księga Tobiasza – przypowieść o początkach diaspory Izraelitów w Mezopotamii” - to tytuł jego monografii.

Zachęcając do obecności na wykładzie 20 marca, polecamy nagranie z katechezą głoszoną przez ks. dra Marcina Christowskiego, która miała miejsce w parafii Św. Rodziny w Bydgoszczy 12.06.2017, pt.: "Podstawy biblijne Litanii Loretańskiej i Godzinek".

Zachęcamy do wysłuchania poniższego nagrania jak i do udziału w zbliżającym się wykładzie.

źródło: You Tube, kanał 'Elżbieta'

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor