Wydarzenia 24 Oct 2018 | Redaktor
Cenzura filmu o K. Gosnellu nic nie dała. Co zmieni ten film? [zwiastun]

Film o Kermicie Gosnellu uzyskał czwarty wynik pośród wszystkich premier tygodnia w Stanach Zjednoczonych, dlaczego media tego nie widzą?

W zeszłym roku została wydana książka Phelima McAleera i Ann McElhinney (Gosnell: The Untold Story of America's Prolific Serial Killer – „Gosnell: nieopowiedziana historia wielokrotnego, seryjnego zabójcy”). Chodzi o lekarza abortera, w skandalicznych warunkach uśmiercającego dzieci.

Proces był tłumiony, podobnie sprawa publikowanej książki reporterskiej o makabrycznych wydarzeniach w klinice Gosnell'a, to samo dzieje się z obecnym filmem, który miał premierę kilka tygodni temu.

Media milczą, a tymczasem finanse na film zostały zebrane w 45 dni i wyniosły 2,3 miliona dolarów. 30 tysięcy ludzi po prostu dało pieniądze na produkcję tego właśnie filmu.

Sam już ten fakt zasługuje na uwagę mediów, ale te wciąż nie widzą fenomenu powstania filmu o masakrze jaka odbywała się w klinice dra Gosnell'a.

O całej sprawie można już wiele przeczytać w polskich mediach internetowych, ale uprzedzamy, że opisy praktyk aborcyjnych jakich dopuszczał się K. Gosnell wraz z personelem są szokujące i wymagają silnych nerwów. Można też dokładnie dowiedzieć się, że takie procedery nie są tylgo gdzieś daleko od nas, za oceanem.

12 października w 673 kinach odbyły się pokazy filmu o tej makabrycznej tragedii i już na początku przyniosły wpływy w wysokości 1, 236 miliona dolarów. Jednak medialnie tylko „Los Angeles Times” i „Forbes” dostrzegły tę premierę.

O samym filmie można przeczytać na stronie Life Site News [code]TU

O historii makabrycznych wydarzeń i o fenomenie procesu sądowego też mamy sporo informacji na polskich portalach takich jak chociazby PCH24.

Zwiastun filmu podajemy poniżej. Kiedy film będzie można zobaczyć w polskich kinach? I co zmieni ta produkcja w naszym świecie?

źródło: Life Site News, PCH24, LATimes, you tube

foto: Kermit Gosnell 2010, the Guardian

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor