Wydarzenia 21 May 2019 | Redaktor
Bydgoszczanie brali udział w Kongresie Odnowy na Jasnej Górze

Jak co roku, tak i w tym u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej w dniach 16-18 maja, zgromadziły się tysiące wiernych na Kongresie Odnowy na Jasnej Górze, by oddać chwałę Bogu i uwielbić go we wspólnocie Jego Kościoła.

Spotkanie przebiegło pod tym samym hasłem co poprzedzający je Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i Środowisk Charyzmatycznych. Charis czyli strumień łaski był głównym przekazem prosto z Watykanu. Czym zatem jest ten strumień łaski Charis o którym przez trzy dni mówili nie tylko przedstawiciele naszego polskiego Kościoła, ale również goście z zagranicy?

Jest to nowy powiew Ducha Świętego, który zaprasza nas do jeszcze większej jedności oraz podjęcia charyzmatycznej misji ewangelizacyjnej. Charis jest również nowym organem powołanym przez papieża Franciszka, który zastąpi dotychczasowe Międzynarodowe Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (ICCRS) oraz Katolicką Federacje Charyzmatycznych Wspólnot Przymierza i Stowarzyszeń. Jego pełna funkcjonalność rozpocznie się w święto Zesłania Ducha Świętego, czyli 8 czerwca br.

Uczestnicząc w tym niezwykłym wydarzeniu, mogliśmy posłuchać nie tylko przesłania prosto z Anglii, które przywiozła nam była prezydent ICCRS Michelle Moran, ale również wysłuchać przepełnionego mocą Bożego działania świadectwa Artura Skowrona. W modlitwie prowadził nas miedzy innymi znany radomski egzorcysta ks.dr Sławomir Płusa. Towarzyszyło mu wielu świeckich liderów, którzy przekazywali nam słowo prorocze, a o muzyczną formę uwielbienia zadbał zespól: "Poczekalnia Pana Boga".

Nie mogło zabraknąć uwielbienia Bożego Miłosierdzia, po którym rozpoczęła się modlitwa o wylanie Duch Świętego i jedność w ruchach charyzmatycznych. Duch Boży w sposób namacalny dotykał naszych serc i wyposażał by w Jego mocy iść na cały świat i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. (Mk 16, 15-18) Czuwanie zwieńczyła Eucharystia, która jest kulminacyjnym punktem każdego uwielbienia i największa tajemnicą naszej wiary.

Całość transmitowana była przez Dobre Media i dostępna jest dla każdego kto chciałby włączyć się w to doświadczenie Kościoła a z rożnych powodów nie mógł w nim uczestniczyć. Relacja video poniżej:

Beata Swiniarska

foto: bydgoszczanie obecni na Kongresie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor