Wydarzenia 1 Aug 2022 | mk
Bydgoscy pielgrzymi w niedzielę dotarli na Jasną Górę

fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry (za zgodą)

Blisko 11 dni w drodze i ponad 340 pokonanych kilometrów mają za sobą uczestnicy Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej. W niedzielę (31 lipca) dotarli na Jasną Górę.

Na miejscu powitał ich ks. bp Krzysztof Włodarczyk, który kilka dni wcześniej przebył z pątnikami część trasy.

– Nie zapominajmy o wartościach wiecznych. O tym, że Bóg ma być na pierwszym miejscu. Bo nic nie jest tak pewne jak On. A wszystko inne wobec Boga i Jego mądrości to marność – mówił homilli podczas Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu.

fot. Marcin Jarzembowski, diecezja.bydoszcz.pl

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyło hasło roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa”. Pątnicy wędrowali w wybranej przez siebie jednej z jedenastu grup. Siedem wyruszyło z parafii z Bydgoszczy, pozostałe szły z Górki Klasztornej, Sępólna Krajeńskiego, Szubina, Nakła nad Notecią. – Modliliśmy się o umocnienie wiary, zwłaszcza w tych niełatwych czasach pandemii i wojny tak blisko nas, za rodziny, zawierzaliśmy Maryi to wszystko, co może nas przerastać – powiedział kierownik bydgoskiej pielgrzymki ks. Krzysztof Klóska.

O godz. 21.00 bydgoscy pielgrzymi wezmą udział w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu. Rozważanie poprowadzi bp Włodarczyk.

Tekst za: tygodnikbydgoski.pl

mk Autor