Wydarzenia 22 Jan 2020 | Redaktor

W dniu 26 stycznia 2020 r. w stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy odbędzie się w naszym mieście szczególne spotkanie poświęcone bydgoskim maturzystom z lat 1920-1939.

Po Mszy Św, która odbędzie się o godz. 9.30 w bydgoskiej katedrze, czyli o godz 10.45 rozpocznie się ono w auli budynku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, przy ul. Grodzkiej 18-20. Podczas spotkania prelekcje wygłoszą:

Edward Małachowski: „Bydgoscy maturzyści 1920-1939. Szkic charakterystyki”

ks. dr Marcin Puziak: „Bronisław Kostkowski. Krótka droga do świętości maturzysty z

Państwowego Gimnazjum Humanistycznego”

ks. dr Michał Damazyn: „Maturzysta Jan Michalski z Państwowego Gimnazjum Humanistycznego.

Polak i biskup nieustraszony”

ks. dr Paweł Hoppe: „Błogosławiony maturzysta Franciszek Dachtera z Państwowego Gimnazjum Klasycznego. Pamiątki w seminaryjnej Izbie Męczenników”

Na zakończenie odbędzie się projekcja filmu pt.: „Oblicza auli”

Spotkanie poprowadzi red. Michał Jędryka. Między prelekcjami zaplanowano półgodzinną przerwę kawową, podczas której będzie możliwość zwiedzenia Izby Męczenników lub zapoznania się z okolicznościowymi propozycjami wydawniczymi. Uczestnicy spotkania będą mieli także niecodzienną sposobność odbycia rozmowy z gośćmi specjalnymi – potomkami maturzystów bydgoskich z lat 1920-1939.

Zakończenie wydarzenia przewidziano na godz. 13.30.

Na spotkanie zapraszają: "Tygodnik Bydgoski", Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej, Polskie Radio "PiK" oraz Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor