Wydarzenia 16 Feb 2018 | Redaktor

Człowiek ma możliwości poznawania samego siebie. Może korzystać z wielu porad duchowych i przeczytać wiele wspaniałych dzieł dotyczących duchowości. Może też analizować całego siebie, opierając się na przeróżnych teoriach psychologicznych, czy teologicznych. Może też jeździć po całym świecie i zachwycać się wszystkimi możliwymi kościołami czy wyznaniami. Ale...

Możemy jednak pójść tym razem całkiem inną drogą. Zamiast skupiać się na sobie, swoich emocjach, uczuciach, czy myślach, zostawiwszy siebie, możemy spróbować... poznawać Chrystusa.

I uwaga - nie zgubmy się, bo nie chodzi o poznawanie siebie w Jezusie Chrystusie, ale o poznawanie Jego samego w Nim.

Proponujemy drogim Czytelnikom Katolickiej Bydgoszczy, być może dalece nieudolną, ale szczerą próbę odkrywania świętej tajemnicy zawartej w Psalmie 22. Zmaganie się z mistycznym komunikatem tegoż Psalmu niech nas mocno zaniepokoi, niech nami wstrząśnie.

Jeśli Ktokolwiek z Czytelników chciałby podpowiedzieć od siebie coś ważnego w sprawie Psalmu - prosimy o kontakt: redakcja@katolicka.bydgoszcz.pl.

Nie ma pośród nas ani mądrzejszych, ani głupszych, ale wszyscy jesteśmy pokochani przez Jezusa Chrystusa, który w Słowach Psalmu 22 opowiada każdemu z nas, jak to było, tamtego dnia, gdy...

Pierwsza część już niebawem na naszym portalu Katolicka Bydgoszcz w dziale: "dla ducha"

Zapraszam

Kasia Chrzan

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor