Wydarzenia 27 May 2016 | Redaktor
Boże Ciało

„Oddajemy cześć samemu Bogu, któremu wszystko zawdzięczamy” – mówił w bydgoskiej katedrze w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

Pasterz diecezji przewodniczył procesji, która przeszła ulicami miasta do kościoła garnizonowego. – Dzisiejsza uroczystość jest bezpośrednim nawiązaniem do Wieczernika, do Wielkiego Czwartku, kiedy Chrystus spotkał się ze swoimi uczniami na uczcie paschalnej, która okazała się Ostatnią Wieczerzą Starego Testamentu. Od tamtej pory chrześcijanie obchodzą nową paschę – podkreślił.

Według biskupa ordynariusza, nawiązanie do Wieczernika jest również spowodowane „pewnymi procesami historycznymi, które na nowo – za Pismem Świętym – odsłoniły potrzebę uroczystej adoracji”. Chodziło o to, by z ową adoracją wyjść w procesji poza świątynie, obchodząc te wszystkie miejsca, w których na co dzień mieszkali chrześcijanie. – Niech adoracja, którą również i my chcemy podjąć, będzie w nas owocowała. Niech przybliży nas do Boga, a Boga do nas – dodał. Hierarcha zachęcił wszystkich do głębszego rozważania Słowa Bożego, które zostało odczytane podczas Eucharystii. Po to, aby – jak podkreślił – wejść w głąb swojej wiary.

Podczas Eucharystii wierni modlili się także o Boże błogosławieństwo dla biskupa ordynariusza w 43. rocznicę przyjęcia przez niego święceń kapłańskich.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor