Wydarzenia 28 Sep 2016 | Redaktor
Bluźnierczy spektakl na Festiwalu Prapremier – przebłaganie

Podczas Festiwalu Prapremier na scenie Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy doszło do bluźnierczego spektaklu. W niedzielę zostało wystawione skandaliczne przedstawienie pt. „Nasza przemoc i wasza przemoc” w reż. Olivera Frljicia.

Przedstawienie zawierało szyderstwo z Najświętszej Męki Chrystusa Pana. Mieliśmy ponadto do czynienia z wyjątkowo obrzydliwym znieważeniem naszej flagi narodowej – symbolu polskości. Bluźnierstw dopuścił się zespół Teatru Mladinsko z Lublany, którego dyrektorem artystycznym jest Goran Injac.

Takie wydarzenia nie tylko wstrząsają opinią publiczną i gorszą młodzież, ale obrażają Boga i wręcz uczą lekceważenia Jego Majestatu.

W związku z tym redakcja Katolickiej Bydgoszczy zaprasza bydgoszczan, by zechcieli wziąć udział w modlitwie przebłagalnej – adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w piątek 7 października br. od godziny 19.00 do 20.00, w kaplicy sióstr klarysek, przy ul. Gdańskiej 56.

Jest to pierwszy piątek października.

W milczeniu przed Najświętszym Sakramentem będziemy błagać Boga, by zechciał przyjąć nasze przeprosiny za tę zniewagę wyrządzoną Mu w naszym mieście, a także za grzechy nasze i wszystkich mieszkańców grodu nad Brdą.

W ostatnim kwadransie adoracji odmówimy część bolesną różańca świętego, rozważając Mękę Chrystusa, tak nieludzko znieważoną. Prosić będziemy także, by Bóg zechciał błogosławić naszemu miastu i Ojczyźnie i nie dopuścił do kolejnych aktów barbarzyńskiego bluźnierstwa w przyszłości.

Redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor