Wydarzenia 19 Dec 2018 | Redaktor
Betlejem w Polsce! Betlejem w Bydgoszczy! - video zapowiedź

5 stycznia 2019 roku, o 18.00 w Hali Łuczniczka odbędzie się niezwykły koncert „Betlejem w Bydgoszczy”.

Wyjątkowość tego wydarzenia polega nie tylko na wspaniałej części muzycznej, ale jak podkreślają sami artyści, ważny jest fakt pomagania potrzebującym.

Jak można pomóc? To bardzo proste! Wystarczy kupić bilet na koncert, albo płytę promującą całą trasę koncertową. Cały dochód z koncertu i sprzedaży płyt zostanie przekazany na pomoc potrzebującym. Święta Bożego Narodzenia sprzyjają otwarciu serca na drugiego człowieka – przecież tak często obdarowujemy bliskich i cieszymy się z otrzymanych prezentów… bardzo często też podkreślamy, że to ten drugi wymiar – dawanie – sprawia nam radość. W przypadku „Betlejem w Bydgoszczy” obdarowujemy podwójnie. Cieszy się Ten, który go otrzymuje - nie tylko dostaje fizyczny prezent (bilet, płytę) ale przede wszystkim emocje, przeżycia z koncertu są niezapomniane. Raduję się też człowiek potrzebujący – może anonimowy… ale może to Twój sąsiad, albo Pan, którego mijasz na ulicy.

W singlu promującym trasę „Jak w Betlejem” jest piękny tekst:

„Choć rośnie miasto wkoło, lombardów i banków tłok, I miejsca wciąż tak mało na zwykłą pomocną dłoń. Niech nie zabraknie miłości w świąteczny czas. Głodnych nakarmimy, wystarczy dla wszystkich nas!”

To właśnie o to chodzi – o spotkanie, o odnalezienie siebie nawzajem, o zauważenie drugiego, o dzielenie się miłością. Przecież ta Miłość rodząca się w Betlejem nas do tego zaprasza i uzdalnia! Nie czekaj, teraz jest dobry czas, żeby pomóc!

Mówi o tym Mietek Szcześniak:

W naszym mieście zaśpiewają i zagrają: Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Grażyna Łobaszewska, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovska, Atom String Quartet, Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta - Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m. in.: Yazeed Sakhnini - Arab z Nazaretu, Adeb – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy.

W ich wykonaniu usłyszymy utwory bożonarodzeniowe z Polski, Armenii, z krajów arabskich; kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, etiopskie i te stworzone przez kanadyjskich Indian.

A oto teledysk promujący koncert:

Ewa Szałkowska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor