Wydarzenia 22 Feb 2017 | Redaktor
Atak oszustów na kościół w Fordonie

W blokach w Fordonie pojawiło się ogłoszenie o rzekomym powtórzeniu kolędy z powodu zebrania „niewystarczającej ilości darów”. Proboszcz parafii zawiadomił policję.

Ogłoszenie w jednym z bloków na osiedlu Eskulapa ktoś sfotografował i wrzucił na Facebooka. „Z uwagi na niewystarczającą wysokość darów zebranych podczas wizyty duszpasterskiej z dnia 30.12.2016 informujemy, że powtórzenie kolędy w bloku nr 12 odbędzie się w czwartek 23.12.2017 od godz. 16.30. Prosi się o wzgląd na to, iż w obrębie Państwa osiedla mieszkaniowego planowana jest budowa nowoczesnej świątyni, zaś przynależność do Wspólnoty Wyznaniowej Powszechnego Kościoła Katolickiego nakłada na wiernych określone obowiązki jako Wyznawców Wiary...” – można było przeczytać. Pod ogłoszeniem rzekomo podpisał się proboszcz (wydrukowano imię i nazwisko). Post był szeroko komentowany na Facebooku, a podpisany ksiądz – obśmiewany i obrażany.

Proboszcz parafii Matki Bożek Królowej Męczenników tego samego dnia zamieścił ostrzeżenie na swojej stronie. – „To manipulacja i kłamstwo od początku do końca” – napisał ks. Jan Andrzejczak. – Sprawę przekazałem do wyjaśnienia policji. Policja potwierdza, że przyjęła zgłoszenie.

Magdalena Gill

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor