Wydarzenia 25 Jul 2019 | Redaktor
Apel organizatorów wydarzenia 'Polska Pod Krzyżem'

"Polska pod Krzyżem" jest w trudnej sytuacji.

Ojcowie Oblaci wydali dziś oświadczenie, że organizacja modlitwy „Polska pod Krzyżem” w sanktuarium na Świętym Krzyżu jest niemożliwa.

Trwa rozeznawanie i poszukiwanie rozwiązań.

Prosimy o modlitwę w intencji dalszych działań zgodnych z wolą Boga oraz o potrzebne łaski dla wszystkich, którzy zaangażowali się w to dzieło.

Zapraszamy do śledzenia komunikatów na stronie internetowej www.polskapodkrzyzem.pl.

Niech Matka Boża nas prowadzi"

Zadanie trudne stoi przed organizatorami tego wydarzenia. Wielka Pokuta, Różaniec do Granic i PierwszeSoboty jednak są świadectwem, że nam Polakom potrzebne sa takie narodowe rekolekcje.

Wszyscy jesteśmy Kościołem. Jak dbamy o nasze indywidualne domy, które już sa Kościołem, tak samo dbamy o Kościół - wspólnotę osób na ogólnokrajowa skalę, a także ogólnoświatową.

Poczucie odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła jest dojrzałością katolika. Odpowiedzialność na miare ludzkich możliwości, nie stawiając siebie ani powyżej, ani poniżej nikogo, ale razem. Taka jest po prostu troska jedni o drugich, nawzajem.

Czas zatroszczyć się także i o wydarzenie "Polska Pod Krzyżem". Eucharystia, modlitwa i post - to możemy zacząć juz dziś. Każda trudność nie jest powodem do rozpaczy, ale okazją do umocnienia naszego zaufania Boga.

Pamiętajmy, że pod Krzyżem Jezusa zostały trzy osoby. To zatem musi być trudne, ale Maryja wie jak przyjmować Krzyż. Nauczy nas.

Ave Maryja

KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor