Wydarzenia 7 Feb 2018 | Redaktor
Akcja: Misjonarz na Post i opowieść o misjach ks. Wojtka z Błonia

Zbliża się Wielki Post, czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa, w którym to poświęcamy się szczególnym działaniom, swoiście naznaczonym pewnym trudem, bardziej niż w pozostałe dni roku. Widzimy w takim działaniu wielki sens, bo z pewnością wielu z nas doświadczyło owoców czynienia choćby - jak zwała to Św. Faustyna - małych ofiarek.

Ofiara czyniona wstawienniczo za kogoś, przynosi owoce dla owej osoby, jak i dla tego, który czyni dana ofiarę. Kreatywność duchowa jest już osobista, ale każdy taki czyn ma głęboki sens. W tym duchu, dziś tj. 7 lutego, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki po raz piąty zainaugurował akcję „Misjonarz na Post”.

Na czym ona polega?

"Aby wziąć udział w akcji, - czytamy na stronie KEP - wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga imienia, nazwiska i adresu e-mailowego, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. [...] Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki. [...] W ubiegłym roku w akcję włączyło się ponad 12 tys. osób."

Jak podają źródła obecnie na całym świecie posługuje 2050 polskich misjonarzy, którzy potrzebują wsparcia modlitewnego.

Przy tej okazji przypomnijmy ostatnia rozmowę z bydgoszczaninem, ks. Wojtkiem Owczarzem, pochodzącym z osiedla Błonie, który służył Polakom na misjach w Kazachstanie, a obecnie pracuje na Kubie.

W Polsce bywa raz na dwa lata, udało mi się z nim spotkać i posłuchać jego opowieści, czym się z ogromną przyjemnością z Państwem dzielę!

Kasia Chrzan

źródła: KEP, radio Prawy.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor