Wydarzenia 16 Jan 2016 | Redaktor
Akademickie kolędowanie

W niedzielę, 17 stycznia 2016 A.D., odbędzie się VIII edycja Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”.

Pierwsza edycja odbyła się 18 stycznia 2009 r. Od tej pory w tym święcie chóralnym uczestniczą chóry z różnych ośrodków akademickich. Festiwal odbywa się po raz siódmy z inicjatywy Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego - Dziekana Wydziału Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy prof. dra hab. Bernarda Mendlika, a przy wsparciu J.M. Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dra hab. Janusza Ostoja-Zagórskiego.

Podczas dotychczasowych edycji w parafiach Diecezji Bydgoskiej można było wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu chórów akademickich. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Koncert Galowy, który dzięki wsparciu ks. Proboszcza Mieczysława Kozłowskiego, odbywa się w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.

Podczas koncertu wszystkie zaproszone chóry śpiewają kolędy i pastorałki w opracowaniach wybitnych polskich kompozytorów. To jednak nie wszystko. Przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy wykonują wspólnie wybrane utwory, co w wykonaniu kilkuset osobowego zespołu brzmi zawsze wyjątkowo, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor