Wydarzenia 3 Jul 2019 | Redaktor
7 Aniołów - może w tym roku dołączysz?

Kim jesteśmy?

Od 2014 roku przez kilka miejscowości w różnych zakątkach Polski wędruje kolorowa karawana Siedmiu Aniołów. Ta inicjatywa w swoich założeniach ma zbliżać do siebie uczestników oraz społeczność lokalną poprzez wzajemne rozwijanie talentów.

Projekt połączył osoby z całego kraju z bardzo różnych środowisk: młodzież ze wspólnot religijnych, osoby działające w wolontariacie, dzieci ze świetlic środowiskowych i domów dziecka, osoby wychodzące z bezdomności, aktorów, plastyków, muzyków, tancerzy, osoby duchowne.

W najbliższe wakacje, od 19 do 25 sierpnia planujemy gościć w okolicach Kochcic (województwo śląskie). Codziennie nasza 200-osobowa grupa będzie rozbijać „anielską wioskę” we wsiach, zapraszając lokalną społeczność na Mszę Św., warsztaty artystyczne, spektakl, koncerty, konferencje.

Chcemy się wspólnie modlić, celebrować Eucharystię, rozmawiać, a także otwierać się na grupy, które sytuują się gdzieś na marginesie Kościoła – marzymy, aby nasza wędrówka była miejscem dialogu pomiędzy wierzącymi a ludźmi, którzy nie chcą, aby ich nawracano, ale dla których pytanie o Boga nie jest obojętne.

Nasza inicjatywa jest wynikiem spotkania wielu różnych osobowości. Każda z osób tworzących naszą grupę jest inna, ma w sobie inną energię oraz inną historię. Każda osoba uczestnicząca w spotkaniu Siedmiu Aniołów jest sprawcą i twórcą wydarzenia. Wszyscy pracujemy zupełnie za darmo. Nie znaczy to wcale, że dla nas – organizatorów, Wędrówka pozbawiona jest kosztów. Istnieje mnóstwo rzeczy, za które musimy zapłacić lub które staramy się pożyczyć. Dlatego, warto nas wesprzeć i otworzyć się, gdyż to co tworzymy nie jest tylko dla nas, ale wychodzimy z tym do ludzi potrzebujących, a tych jest coraz więcej.

Owoce naszego projektu już teraz przeszły nasze oczekiwania. Staramy się być otwarci na każdą osobę, która chce zaangażować się w nasze działania.

Udział w naszych spotkaniach jest bezpłatny.

Członkowie grupy (dzieci, młodzież, opiekunowie, artyści, głoszący konferencje, osoby duchowne, panowie wychodzący z bezdomności) mają zapewniony nocleg, sanitariaty, profesjonalne warsztaty, opiekę wychowawców, stały dostęp do wody pitnej, wyżywienie całodzienne, wieczorny przewóz na miejsce noclegu.

Społeczność lokalna i każdy gość mają zapewniony bezpłatny udział w konferencjach, warsztatach, koncertach i spektaklach.

Co zrobiliśmy do tej pory?

2014 - pierwszy projekt SIEDEM ANIOŁÓW to była nasza odpowiedź na apel papieża Franciszka “RÓBCIE RABAN!”. Grupa z franciszkańskiej parafii wraz z przyjaciółmi z całej Polski zorganizowała dwutygodniową wędrówkę przez 7 miejscowości wokół Pakości.

2015 - zachęceni owocami pierwszej wędrówki powtórzyliśmy trasę w 2015 roku. Naszym patronem, wspierającym nas finansowo, został Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

2016 – wędrówka Laudato Si’ w okolicach Krakowa oraz udział w Światowych Dniach Młodzieży, gdzie prezentowaliśmy spektakl Laudato Si’ w reżyserii Mary Sadowskiej. Wspierała nas Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie

2017 - w tym roku dzieci ze świetlicy w Starzynie, wraz z opiekunami, zaprosiły nas na wędrówkę po Kaszubach, na którą przygotowaliśmy spektakl „DOMność”

2018 – korzystaliśmy z gościnności miasta Byczyna, naszą wędrówkę zakończyliśmy w Kostrowie hucznym weselem i spektaklami teatrów z Bydgoszczy i Jarocina. Temat przewodni: „Moja miłość”.

Małgorzata Ślachetka

Kto by chciał wesprzeć dzieło, podajemy link. Zbieranie środków w tym dziele jest najmniej ważna. Obecność człowieka jest bezcenna. Może w tym roku dołączycie?

[code]TU

Autor / zespół projektowy Wspólnota Siedem Aniołów

o. Cordian Szwarc OFM, franciszkanin, pomysłodawca i producent projektu, Jarocin

ŻyWa Pracownia, Kraków

Pracownia Miserart, działająca na rzecz bezdomnych, Wrocław

Wspólnota „Janki”, grupa religijna, Kraków

Wolontariusze ze Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży im. Każdego Człowieka „Wędka”, Toruń

Franciszkański Ruch Apostolski, grupy z Torunia, Wronek, Jarocina, Wejherowa

Teatr Ognia „Anthony Street”, Jarocin

Teatr Ognia „Segnato”, Bydgoszcz

Świetlica Środowiskowa, grupa „Anastasis”, Starzyno

Wolontariusze z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, Bydgoszcz

Paulina Gołoś, artystka, Toruń

Dominika Wajgert, graficzka, Toruń

Mary Sadowska, reżyser teatralny, Wrocław

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane projektem i pomocą 7Aniołom! Na wszelkie pytania odpowiemy pod adresem email: siedemaniolow@gmail.com

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor