Wydarzenia 17 Sep 2020 | Redaktor
51- letni kapłan zamordowany: „postanowił poświęcić się ubogim”

fot. ilustracyjna, pexels.com

Ksiądz Roberto Malgesini pomagał migrantom, bezdomnym i zmarginalizowanym. Nad ranem dostał cios nożem w plecy. Niestety nie udało się go uratować.

Kapłan Malgesini służył w mieście Como w północnych Włoszech. Codziennie poświęcał swoje życie dla służby migrantom, ubogim i bezdomnym. Razem z wolontariuszami przygotowywał dla nich posiłki. Odwiedzał noclegownie dla bezdomnych i troszczył się o los migrantów. Nożem ranił go prawdopodobnie niezrównoważony psychicznie, bezdomny imigrant, który sam zgłosił się na policję.

 

„Postanowił poświęcić się ubogim i ostatnim. Możemy go nazwać duszpasterzem ostatnich. […] Jego szczęście wypływało z odkrycia, że może służyć Jezusowi, spotykając się z Nim w Jego żywym ciele, którym są ubodzy. Ubogim oddał wszystko, za nich dziś rano przelał również własną krew” – powiedział w Radiu Watykańskim bp Oscar Cantoni.

 

Kapłan przedłożył służbę innym nad swoje własne zdrowie i życie. Nawet w czasie pandemii codziennie spotykał się z bezdomnymi i migrantami. - Myślę, że możemy go nazywać męczennikiem miłosierdzia – dodał biskup Cantoni.

 

Na podstawie: VA

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor