Wydarzenia 23 Aug 2019 | Redaktor
5 tys. ludzi na Marszu w Auschwitz. Dlaczego tak mało się o tym mówi?

Ponad 5 tysięcy osób przeszło w MARSZ ŻYCIA POLAKÓW I POLONII W OŚWIĘCIMIU.

Jak mówi w swoim najnowszym Komentarzu Tygodnia organizator wydarzenia red.: Witold Gadowski, marsz zgromadził ogromna rzesze Polaków z całego świata. Na ten marsz przylecieli nasi rodacy m. in. z Astrali, z Nowej Zelandii, USA, z Arabii Saudyjskiej, z Iranu, z Togo, z Cypru, z całej Europy Zachodniej, z Kanady.

Wydarzenie wraz z Marszem, Mszą świętą i czuwaniem, wraz z koncertem ale przede wszystkim gromadzące wielką liczbę Polaków z kraju i z zagranicy, jest dziwnie przemilczane w głównych mediach.

Dlaczego?

Czy to jest aż tak zwyczajne, że 5 tysięcy Polaków spotkało się w Auschwitz na dwudniowych, bardzo ważnych uroczystościach, w rocznice męczeńskiej śmierci św. M. M. Kolbe? Że tylu ludzi przeszło przez Oświęcim w wielkim Marszu Życia, że uczestniczyli w uroczystościach m. in. abp M. Jędraszewski, metropolita krakowski, albo honorowy Konsul Iranu, który przeszedł na katolicyzm, na scenie śpiewały gwiazdy muzyki polskiej? To było na tyle zwyczajne wydarzenie, że media tego nie pokazały tak, jak normalnie takie wydarzenia się pokazuje?

Gorąco polecamy Czytelnikom relację i komentarz głównego organizatora wydarzenia - Witolda Gadowskiego, bo to zdarzenie cos nam wszystkim pokazało o nas.

Takich wydarzeń przełomowych jest dużo obecnie w Polsce. Jesteśmy bardzo silnym narodem, fale wynaradawiania nas i laicyzacji, które z impetem chcą wtłaczać się poprzez niby społeczne inicjatywy, a w rzeczywistości destrukcyjne dla Polski działania, nam nie zagrażają tak, choć już dawno wyniszczyły z fundamentalnych wartości inne kraje Europy zachodniej. U nas jest Marsz Życia Polaków i Polonii, u nas są Marsze dla Życia i Rodziny, u nas jest jeszcze wciąż wielu niezależnych dziennikarzy, artystów, reżyserów, pisarzy, prawników, u nas jest wciąż wielu mocnych kapłanów, u nas też była Wielka Pokuta i Różaniec do Granic, a niebawem Polska Pod Krzyżem.

Dlatego Polska pozostaje niezłomna, mimo wszelkich druzgocących ten świat kryzysów i mimo globalizacji

Polecamy wypowiedź Witolda Gadowskiego o wydarzeniu: TU

KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor