Wydarzenia 21 Jun 2022 | Redaktor
49-lecie kapłaństwa uczcili wyjątkową Mszą świętą. Przewodniczył jej abp Stanisław Gądecki [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W poniedziałek 20 czerwca, o godzinie 12.00, w kościele pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy odprawiona została uroczysta Msza św., w której ks. proboszcz Bronisław Kaczmarek wraz ze swoimi kolegami kursowymi dziękował za 49 lat kapłaństwa. Mszy przewodniczył abp Stanisław Gądecki.

- Nasze całe działanie, jakby spojrzeć z perspektywy dzisiejszej ewangelii [cytat z Biblii (Mat. 7:3-5)] „widzisz drzazgę w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?” jest właśnie ostrzeżeniem przed utratą poczucia równowagi, która zazwyczaj w człowieku działa na jego korzyść - wskazywał podczas uroczystej Mszy św. abp Stanisław Gądecki.

- Taki sam jest kapłan - podkreślał abp Gądecki. - Przez to, że jest także sędzią w sakramencie pokuty i pojednania musi zawsze zachować równowagę duchową, żeby nie osądzać nikogo innego, do czego jest zobowiązany, aby pomóc mu w drodze. 

Na uroczystą Mszę św. przybyło wielu znamienitych kapłanów, znajomych, przyjaciół, mieszkańców Bydgoszczy oraz przedstawicieli parafii.

Życzenia składały delegacje wspólnot parafialnych z księżmi wikariuszami.   

Zdjęcia: Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor