Wydarzenia 19 Oct 12:41 | Redaktor
36 lat temu ks. Jerzy  Popiełuszko odprawił ostatnią Mszę świętą

ks. Jerzy Popiełuszko, domena publiczna/Wikipedia

19 października przypada 36. rocznica uprowadzenie księdza Jerzego Popiełuszko. Wcześniej tego dnia odprawił Mszę świętą w kościele na bydgoskich Wyżynach. W parafii w rocznicę oraz w najbliższą niedzielę trwać będzie modlitwa o jego kanonizację.

To w kościele pw. św. Polskich Braci Męczenników (obecnie: ul. Popiełuszki 3) w Bydgoszczy kapelan Solidarności po raz ostatni odprawił Eucharystię i wygłosił rozważania różańcowe. W drodze do domu został uprowadzony przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, a jego ciało wydobyto z zalewu na Wiśle koło Włocławka 11 dni później. 6 czerwca 2010 r. w Warszawie został ogłoszony błogosławionym.

W bydgoskim kościele św. Polskich Braci Męczenników w poniedziałek (19 października) o 17.00 odbędzie się różaniec w intencji kanonizacji kapłana, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta.

W tej samej intencji wierni będą modlić się 25 października o godz.13.00. Eucharystię odprawi ks. biskup Jan Tyrawa. Nabożeństwo będzie transmitowane przez telewizję publiczną.

Więcej czytaj: Ostatnia Msza ks. Popiełuszki [HISTORIA]

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor