Wydarzenia 7 Mar 2021 | kd
25-lecie posługi ks. Proboszcza Bronisława Kaczmarka w parafii pw. Świętej Trójcy [GALERIA]

trojca.info

28 lutego podczas Mszy św. o godzinie 12.00 ks. Proboszcz dziękował Panu Bogu za 25 lat posługi w naszej wspólnocie parafialnej. Zgromadzeni parafianie i wspólnoty działające w parafii życzyli Naszemu Drogiemu Jubilatowi wielu łask Bożych zapewniając o modlitwie i życzliwości.

Ks. Bronisław Kaczmarek święcenia kapłańskie przyjął 9 czerwca 1973, doktor teologii, prałat Jego Świątobliwości, kanonik gremialny Kapituły przy kościele Kolegiackim pw. Świętego Jerzego na Zamku Gnieźnieńskim, kapelan Wojewódzkiego Szpitala Gruźlicy i Chorób Płuc, od 1999 r. Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia, od 2001 r. Asystent Kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy. Powyższe funkcje pełni po dzień dzisiejszy.

W ciągu tych lat ks. proboszcz Bronisław Kaczmarek doświadczył pracy duszpasterskiej jako: wikariusz w Strzałkowie, w Bydgoszczy w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, w Katedrze Gnieźnieńskiej, w bydgoskiej Farze pełniąc jednocześnie funkcję sekretarza bp. Jana W. Nowaka, prefekt wykładowca oraz wicerektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, członek Rady Administracyjno – Gospodarczej PWSD w Gnieźnie, członek Rady Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego w Gnieźnie, wykładowca w Prymasowskim Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy.


Proboszczem parafii św. Trójcy w Bydgoszczy od 1996 roku. Od 2004 roku pełni funkcję Wikariusza Generalnego Diecezji Bydgoskiej.

 

Inf. i fot. trojca.info

kd Autor

Redaktor/Publicysta