Wydarzenia 15 Oct 2018 | Redaktor
18 Dzień Papieski - za nami. Było pieknie!

Za nami 18. Dzień Papieski, święto w trakcie którego przypominane jest nauczanie Jana Pawła II. W hali Łuczniczka tradycyjnie odbyła się Bydgoska Karoliada, a wieczór uświetnił występ ks. Kuby Bartczaka. Goście mogli także spróbować papieskich kremówek.

Zapraszamy do obejrzenia pięknej fotogalerii z tego niezwykłego wydarzenia, przygotowanej przez Anne Kopeć, opublikowanej na portalu TYGODNIKA BYDGOSKIEGO: [code]tu

W niedzielę 14 października obchodziliśmy 18. Dzień Papieski. W tym roku świętowanie odbyło się pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

  • To rok bardzo niezwykły. 16 października minie 40 lat, odkąd usłyszeliśmy, że Karol Wojtyła został wybrany na stolicę Piotrową. Kilka dni później, 22 października, liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II oraz rocznica inauguracji jego pontyfikatu. A pod koniec września przeżywaliśmy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły – mówił na konferencji n ks. Krzysztof Buchholz, prezes fundacji „Wiatrak”.

Tradycyjnie obchody rozpoczęła Msza św., która została odprawiona w kościele św. Jadwigi przez ks. biskupa Jana Tyrawę.

Następnie jak co roku w hali Łuczniczka odbyła się Bydgoska Karoliada. Tym razem to już siódma edycja. Rozpoczęło ją bicie dzwonu Zygmunt, odlanego na 25-lecie Pontyfikatu Jana Pawła II oraz wspólna modlitwa.

Tym samym przyszedł czas na rozgrywki turniejowe drużyn bydgoskich dekanatów. W zmaganiach wzięły udział cztery grupy złożone z dwóch dekanatów, które rywalizowały w konkurencjach: intelektualnej, artystycznej i sportowej.

Po turnieju odbył się koncert Kuby Bartczaka, księdza, który ewangelizuje, rapując. Na koniec wręczono nagrody zwycięzcom 7. Bydgoskiej Karoliady.

W czasie wydarzenia w holu Łuczniczki na gości czekały liczne stoiska, m.in. fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin, papieskie kremówki z cukierni Adama Sowy, stoisko Fundacji „Wiatrak” z ofertą zajęć pozalekcyjnych i wydarzeń kulturalnych, wyroby podopiecznych WTZ „Wiatrak” oraz pokonkursowa wystawa prac uczniów Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej pt. „Jan Paweł II i dzieci”.

Relacja za: TYGODNIK BYDGOSKI, 15.10.18r.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor