Styl życia 3 Mar 2022 | mk
Męski Różaniec tym razem wspólny, także dla rodzin. Zaprasza ks. bp Włodarczyk [VIDEO]

fot. Anna Kopeć, archiwum

W sobotę (5 marca) ulicami miasta przejdzie Męski Różaniec – w tym miesiącu jednak do modlitwy zaproszeni są nie tylko mężczyźni, ale wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. Procesję poprowadzi ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Pierwsza sobota miesiąca to w Kościele katolickim dzień poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. W Bydgoszczy tradycyjnie tego dnia organizowany jest Męski Różaniec ulicami miasta, ale tym razem do udziału zaproszone są także kobiety i całe rodziny. 

– Przejdziemy ulicami Bydgoszczy, by oddać cześć Matce Najświętszej, by powierzać się Jej wstawiennictwu. Intencji naprawdę jest bardzo dużo, każdy ma osobiste sprawy, ale złączymy tę modlitwę w jedności serca – mówi ks. bp Włodarczyk. Uczestnicy będą modlić się także o pokój na Ukrainie. – Chcemy modlić się przez wstawiennictwo Maryi, która w Fatimie mówiła: weźcie różaniec, módlcie się o pokój, o pokój w ludzkich sercach, ale też o pokój na świecie. Będziemy modlić się o zaprzestanie działań wojennych, nawrócenie tych, którzy w bestialski sposób tę wojnę zorganizowali – zapowiada pasterz diecezji. – Zapraszam bardzo serdecznie, bądźmy razem z różańcami w ręku i dajmy świadectwo wiary, miłości do naszej Matki, Matki Pięknej Miłości.

Rozpoczęcie procesji w sobotę (5 marca) na placu przy katedrze o godz. 10.00. Uczestnicy, modląc się, przejdą do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Piastowskim. Tam o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wyrządzonych Jej zniewag.

mk Autor