Styl życia 16 May 2022 | Redaktor
Koncert z okazji urodzin św. Jana Pawła II. Zagra TGD!

mat. organizatorów

Spotkanie z poezją, świadectwo i koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia - te wszystkie elementy będą częścią „Wieczoru przy strumieniu”, koncertu, na który z okazji urodzin św. Jana Pawła II zapraszają Fundacja Kaktus i parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy (plac Piastowski 5). Początek wydarzenia w środę (18 maja) o godz. 19.00, wstęp wolny.

– 18 maja 2022 roku pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnego uwielbienia za dar życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Tytuł wydarzenia „Wieczór przy strumieniu” nawiązuje do Tryptyku Rzymskiego Karola Wojtyły – poematu inspirującego do odnajdywania sensu i radości życia, docierania do źródła, odkrywania osobistej drogi i nabierania odwagi do jej podjęcia – zapowiadają organizatorzy.

Program „Wieczoru przy strumieniu” składa się z trzech części. Pierwsza to wspomnienie Jana Pawła II i spotkanie z jego słowem – tym zawartym w tworzonej przez Niego poezji. Druga część to spotkanie ze świadkiem – Ewą Liegman, prezes Hospicjum Pomorze Dzieciom z Gdańska, która opowie historię odkrywania swojego życia dzięki zaangażowaniu na rzecz drugiego człowieka. Część trzecia to koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia. Koncert ten wpisuje się w ogólnopolską trasę promującą nową płytę. Płyta „Twoje imię” to wyjątkowy zbiór kompozycji, które w ostatnich latach śpiewane były przez znanych muzyków na całym świecie. Wśród nich znalazło się aż 10 hitów muzyki Gospel i worship takich jak „Hosanna” Kirka Franklina czy „Mighty To Save” australijskiej grupy Hillsong, oczywiście przetłumaczonych na język polski

– czytamy w opisie wydarzenia.

Obchody 102. rocznicy urodzin Jana Pawła II zostały objęte patronatem Ks. Bp. Krzysztofa Włodarczyka ordynariusza diecezji bydgoskiej oraz Piotra Całbeckiego marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. „Wieczór przy strumieniu” odbędzie się 18 maja 2022 o godz. 19.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, plac Piastowski 5. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Kaktus i parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor