Styl życia 14 Jun 2022 | Redaktor
„I ślubuję Ci”. Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny już w niedzielę

fot. Anna Kopeć, archiwum

Po raz dziesiąty ulicami Bydgoszczy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku przyświecać mu będzie hasło „I ślubuję Ci” zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej. Uczestników wydarzenia poprowadzi Para Młoda jadąca kabrioletem. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice św. Wincentego à Paulo.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę (19 czerwca) Mszą św. o godzinie 11.00 w katedrze bydgoskiej, pod przewodnictwem ordynariusz diecezji bydgoskiej, ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka. Marsz wyruszy ze Starego Rynku o godz. 12.30 i przejdzie ulicami: Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego à Paulo.   

Marsz to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Obecność na marszu to jednocześnie opowiedzenie się po stronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Hasłem przewodnim tegorocznego Marszu są słowa zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej: „I ślubuję Ci”. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na moment zaślubin, który zazwyczaj staje się początkiem życia małżeńskiego i rodzinnego. Dla wielu małżonków jest to przypomnienie i uświadomienie sobie znaczenia wypowiadanych w niej słów.

– Chcemy, aby rodziny poprzez uczestnictwo w marszu zaświadczyły o pięknej i trwałej miłości małżeńskiej i rodzinnej. Aby rodziny dawały młodemu pokoleniu przykład wierności podstawowym wartościom. Aby tym, którzy się wahają z założeniem rodziny dodać odwagi i ogólnie aby wokół tradycyjnej rodziny tworzyć przyjazny klimat mówią Regina i Marek Piątkowscy, organizatorzy Bydgoskiego marszu.  Dodatkowym elementem potwierdzającym trwanie w związku małżeńskim będzie niesiony gadżet, na którym małżonkowie pokażą liczbę wspólnie przeżytych lat – zapowiadają.

Na marsz zaproszeni są wszyscy, dla których ważne są wartości rodzinne i szacunek dla życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Zarówno marsz jak i piknik ma być okazją do świętowania i integracji bydgoskich rodzin. Podczas pikniku dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, przejechać się na kucyku czy pobawić się w parku rozrywki. W tym czasie do tańca przygrywać będzie zespół muzyczny Jurek Paterski Balans.

Organizatorami Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny jest Ruch Światło-Życie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy. Wsparcia merytorycznego udziela także Centrum Życia i Rodziny z Warszawy, które jest koordynatorem Marszy w Polsce.

Więcej informacji na www.bydgoskimarsz.pl

lub www.facebook.com/MarszBydgoszcz/

Informacja prasowa Marszu dla Życia i Rodziny

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor