Kultura 22 Jul 2020 | Redaktor
Zakonnica wydała płytę – kim jest siostra Janina?

fot. YT

Siostra Janina popularność zyskała po przerobieniu piosenki „Despacito” na pielgrzymkową wersję „Zdrowaś Maryjo”. Po tym sukcesie zaczęła więcej śpiewać. W maju wydała swoją debiutancką płytę.

Siostra Janina, a właściwie Anna Kaczmarzyk należy do Zgromadzenia Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Gra na gitarze i śpiewa, a na co dzień jest zakonnicą. 3 lata temu na pielgrzymce stała się współtwórczynią hitu „Zdrowaś Maryjo” do melodii „Despacito”. Potem podjęła współpracę z kompozytorem Tomkiem Konfederakiem. 22 maja wydała swoją pierwszą płytę pt. „Zajmij się mną”. Znajdziemy tam muzykę pop z elementami folku, country, rhythm’n’bluesa i bluegrassu.

Jeśli chodzi o teksty: „są moimi osobistymi przeżyciami, jako człowieka, kobiety, siostry zakonnej a także artystki” – mówi s. Janina.

Siostra posiada swój kanał na YouTube, na którym udostępnia także covery znanych utworów takich jak „Dziś późno pójdę spać” (Kwiat Jabłoni), „W Wielkim Mieście” (Raz Dwa Trzy) czy „Hej Hej!” (Daria Zawiałow). W czasie pandemii podjęła również wyzwanie hot16challenge2, w którym zaśpiewała swoje 16 wersów, aby wesprzeć służbę zdrowia. Ma melodyjny, ciepły głos i poprzez swoją wokalną działalność trafia do osób także spoza kręgu Kościoła.

Sami posłuchajcie utworu z jej płyty:

B.R.

źródło: YouTube/Agencja Muzyczna Polskiego Radia

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor