Kultura 21 Dec 2017 | Redaktor
Uczniom z bydgoskiego plastyka należą się podziękowania i słowa zachwytu

Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wykonują piękne szopki Bożonarodzeniowe. Jedną z nich możemy podziwiać w głównym wejściu bydgoskiego seminarium.

Postaci wykonane są w dużej skali, a podziwiać możemy w tym roku oprócz Świętej Rodziny i Trzech Króli także Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus i Św. Stanisława Kostkę.

Udział uczniów bydgoskiego plastyka w tworzeniu takich dzieł to wspaniała inicjatywa.

Po pierwsze bydgoszczanie naprawdę doceniają ich piękno, gdyż realistyczne i pięknie wyrzeźbione postaci budzą do głębszego wyobrażenia sobie wydarzeń sprzed ponad 2000 lat.

Po drugie uczniowie szkoły plastycznej po prostu jak wszyscy artyści, z pewnością potrzebują pokazywać innym swoje prace, wkład uczuciowy, estetyczny etc... innym i z pewnością potrzebują też poczuć się docenieni, a na to docenienie zasługują.

Po trzecie - przy wykonywaniu takich prac jak pisanie ikon, czy wykonywanie dzieł służących kultowi religijnemu, każdy twórca wzrasta duchowo, gdyż dla niego samego są to chwile szczególnej kontemplacji, poznawania osoby, którą się tworzy.

Bardzo dziękujemy pomysłodawcom i wykonawcom za ich pracę, która czyni święta Bożego Narodzenia w Bydgoszczy piękniejszymi i duchowo głębszymi.

źródło i fotografia: bydgoskieseminarium.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor