Kultura 10 Nov 2015 | Redaktor
Monodram o Bożym Miłosierdziu

KRESY - INFLANTY [ROZMOWA]

Kultura 30 Dec 21:55

W ramach XXXIV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej 10 listopada br. mogliśmy obejrzeć monodram Krzysztofa Bigaja, artysty z Krakowa - po występach dla Polonii amerykańskiej.

Jak pisze artysta, „Święty Rok Miłosierdzia oraz Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie to niezwykłe wydarzenia, które powinny zaznaczyć się w życiu każdego człowieka. Głoszenie Miłosierdzia Bożego to wielki zaszczyt i odpowiedzialność.

Muzyczny monodram „Jezu, ufam Tobie!" jest artystyczną odpowiedzią na tę potrzebę, jest formą współczesnej ewangelizacji.

Uwolnienie z grzechu i nałogów, czystość w miłości, zranienia zadane w rodzinie, potrzeba oczyszczenia, intymna relacja z Chrystusem, posłannictwo w Kościele - takie tematy muszą przemówić, wzruszyć, ale też rozradować i zachęcić do większej zażyłości z Bogiem”

Spektakl jest zainspirowany „Zranionym Pasterzem" D. Ange oraz „Dzienniczkiem" św. Siostry Faustyny.

Monodram w skrócie przeprowadza po dynamice życia duchowego, ma formę dynamicznego, pełnego emocji dialogu z Chrystusem, który szuka zagubionego człowieka. Uzupełnieniem bogatych treści są autorskie piosenki. Monodram jest interaktywny, widzowie nie są jego biernymi uczestnikami.

Tekst i zdjęcia Tadeusz Pikul

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor