Kultura 26 Jul 2020 | kd
Krzysztof Drozdowski. Recenzja z końca świata

ilustracja: frag.okładki/Fronda

Któż z nas nie zna postaci Nostradamusa, który jest najsłynniejszym wizjonerem w światowej historii. Postać Nostradamusa weszła już do popkultury a jego przepowiednie odnosi się niemal do wszystkich ważniejszych wydarzeń z historii świata.

Obecnie dzięki wydawnictwu Fronda do rąk czytelników trafiła ciekawa publikacja, w której udało się zebrać ponad 80 postaci wizjonerów i przepowiadaczy przyszłości. Ich wizje odnoszą się jak mozemy przeczytać w podtytule publikacji do Polski jak i do całego świata.

Autorzy publikacji Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński zebrali ponad 80 przepowiedni. Wśród wizjonerów możemy znaleźć takie nazwiska jak Arcybiskup Fulton Sheen, Święta siostra Łucja dos Santos, Patricia Talbot, Święta Faustyna Kowalska, Teresa Neuman, Święty Ojciec Pio, Ksiądz Stefano Gobbi, Weronika Lueken, Vassula Ryden, Anna Maria Taigi, Elizabeth Canori-Mora, Elena Emilia Santa Aiello, Lodovico Rocca, Luz Amparo Cuevas, Gisella Cardo oraz wielu innych mniej lub bardziej znanych postaci z historii świata.

Jak czytamy w zapowiedzi książki wśród wizjonerów znaleźli się - Poeci i pisarze, kapłani i mniszki. Biskupi, mistycy i stygmatycy - wizjonerzy podziwiani i zapomniani. Zwykłe gospodynie domowe i niepiśmienni pastuszkowie, przed którymi nikt nie uchylał kapelusza. Wierne dzieci Kościoła Katolickiego i ci błądzący po duchowych manowcach.

Publikacja została podzielona na cztery zasadnicze części: Przepowiednie dla Polski, Przepowiednie dla świata, Trzy dni ciemności oraz Po końu świata. 

Dwa pierwsze rozdziały, jako że najobszerniejsze zostały podzielone na podrozdziały. 

Publikacja została starannie przygotowana. Korekta redaktorska zapewniła wysoki poziom, tak że trudno jest dostrzec nieliczne błędy literowe. 

Zamiast omawiać poszczególne przepowiednie, których w publikacji przytoczono znaczną ilość po prostu zachęcam do zapoznania się z tą publikacją. Na prawdę warto mieć ją w domowej biblioteczce.

 

Teresa Kowalik, Przemysław Słowński, Czas dobiega końca. Wielkie przepowiednie dla Polski i świata, wyd. Fronda, Warszawa 2020.

kd Autor

Redaktor/Publicysta