KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 9 Nov 2020 | BR
Wyrzysk – Parafia pw. św. Marcina Biskupa

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Dzisiaj, 1 listopada, przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane są jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00 w kościele oraz dodatkowo o godz. 14:00 również w kościele wraz z procesją żałobną wokół kościoła. Nie będzie Mszy św. i procesji na cmentarzu. W tym roku dekretem Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad można każdego dnia uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się, choćby w myślach, za zmarłych. Odpust ten może być ofiarowany wyłącznie za zmarłych. Przypominamy, że zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 października 2020 roku, Dz. U. poz. 1917, cmentarz jest zamknięty do 2 listopada włącznie.
2. W poniedziałek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7:00, 10:00, 11:30 i 18:00 w kościele. Msza św. o godz. 11:30 wraz z procesją wokół kościoła. Nie będzie Mszy św. i procesji na cmentarzu. O 17:30 w kościele różaniec za zmarłych – wymienianki jednorazowe. 2 listopada możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
3. W dniach od 1 listopada do 8 listopada codziennie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po wieczornej Mszy św. Jest to inicjatywa „Różaniec do granic nieba”, aby zanosić do Boga przebłaganie za nasze grzechy, prosić o zmiłowanie i ochronę życia ludzkiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W zakrystii można składać wymienianki roczne za zmarłych.
5. Biuro parafialne jest nieczynne do odwołania. W sprawach administracyjnych prosimy kontaktować się telefonicznie lub mailowo i umawiać wizytę w biurze parafialnym.
6. W środę, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z Mszą św. o godz. 18:00.
7. W czwartek, 5 listopada, przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17:00 spowiedź św. Modlitwy o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne podczas nabożeństwa różańcowego po wieczornej Mszy św.
8. W piątek, 6 listopada, przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17:00 spowiedź św. Modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa różańcowego po wieczornej Mszy św.
9. W sobotę, 7 listopada, przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszych Sobót po wieczornej Mszy św. Do chorych udajemy się na indywidualne wezwanie.
10. W niedzielę, 8 listopada, 32 Niedziela Zwykła. W naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11:30 i potrwa do godz. 18:00. Przypadać będzie druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona będzie na cele remontowo-budowlane.
11. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m. in.: czym naprawdę jest życie wieczne, co oznacza sąd ostateczny, a także o umieraniu bez bliskich osób.
12. Przypominamy, że zgromadzenia religijne mogą się odbywać bez ograniczeń ilości uczestników, jednak wewnątrz naszego kościoła może jednocześnie przebywać maksymalnie 77 osób, a w kaplicy cmentarnej 20 osób, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania. Wszyscy uczestnicy nabożeństw znajdujący się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, muszą zachowywać 1,5 m odległości od innych osób oraz zakrywać usta i nos. Niezależnie od nabożeństw konieczność zakrywania ust i nosa obowiązuje w kościele, kaplicy cmentarnej i biurze parafialnym, a także na terenie przykościelnym i na cmentarzu. Dziękujemy wszystkim za cierpliwe i odpowiedzialne stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego.
13. W minionym tygodniu zmarli śp. Magdalena Jakubek, l. 39, z ul. Bydgoskiej, śp. Marianna Massel, l. 73, z Kaczor, śp. Henryk Ciepłuch, l. 63, z ul. Bydgoskiej oraz śp. Zofia Joszko, l. 61, z Wyrzyska Skarbowego. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

BR

BR Autor

Redaktor