KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 12 Nov 2020 | BR
Śmiłowo – Parafia pw. św. Małgorzaty P. M. i Matki Bożej Szkaplerznej

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

32 Niedziela Zwykła rok A

8 listopada 2020 r.

Ważne!

1. Od soboty 7 listopada w naszym parafialnym kościele w jednej mszy świętej może uczestniczyć tylko 30 osób. Dotyczy to również uroczystości pogrzebowych. Na cmentarzu podczas pogrzebu może uczestniczyć jedynie 5 osób (zgromadzenie publiczne). Bardzo proszę o zrozumienie i dostosowanie się do tych przepisów.

2. W dalszym ciągu obowiązuje nas wszystkich zasłanianie ust i nosa maseczką. Zwolnione z tego obowiązku są osoby mające zaświadczenie lekarskie i kapłan, który sprawuje Liturgię. Dbajmy o siebie i innych!

3. Do zakrystii i biura parafialnego przychodzimy w maseczkach.
 

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE:

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

2. Składam serdecznie „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na spłatę drugiego żyrandola i na zobowiązania Parafii i opłacenie rachunków. Dziękuję również za ofiary składane indywidualnie oraz wpłacanie na konto Parafii.

3. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

4. W środę, 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny w środę o godz. 10.00. Tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 17.00. W święto narodowe wywieśmy na naszych domach flagi biało-czerwone.

5. Przypominam, że zgodnie z dekretem Ojca św. Franciszka w tym roku przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust za zmarłych.

6. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego.

7. Od soboty 7 listopada, zgodnie z nowymi przepisami, w czasie jednej mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć 30 osób. Ten przepis obowiązuje również uroczystości związanych z pogrzebem. Na cmentarzu w czasie pogrzebu może być jedynie 5 osób (jest to zgromadzenie publiczne). Musimy dostosować się do obowiązujących przepisów.

Módlmy się w intencji wszystkich chorych przebywających w domach i szpitalach oraz za tych, którzy nimi się opiekują, za cały personel medyczny. Zdrowaś Maryjo… .
Módlmy się za zmarłych budowniczych i fundatorów naszego kościoła, za zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii oraz za zmarłych bliskich naszemu sercu. Dobry Jezu…      
  
                                                

Niech Boże Błogosławieństwo nas prowadzi.

ks. Proboszcz

BR

BR Autor

Redaktor