KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 19 Nov 2020 | BR
Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej - ogłoszenia duszpasterskie

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA   15.11.2020  Światowy Dzień Ubogich

 1. Dziś przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią są słowa z Księgi Syracha „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Zatroszczmy się przede wszystkim o osoby potrzebujące pomocy ze względu na trwającą epidemię koronawirusa.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zak., w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny Dz. i M., w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Pr. i w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP.
 3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramenty od godz. 1730 zakończoną różańcem o godz. 1800 i śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
 4. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca Rok Liturgiczny. Za wspólne odmówienie przed Najświętszym Sakramentem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. U nas dokonamy tego aktu po Sumie odprawianej o godz. 1000.
 6. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, a w zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki na nowy rok z terminami wszystkich spotkań, w cenie 5 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
 8. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
 9. W związku z trwającą epidemią koronawirusa odwołane są, do końca listopada,
 10. w Sanktuarium spotkania wspólnot i rekolekcje. Nie będzie też w sobotę 21
 11. listopada Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 12. Przypominamy, że w Bazylice na Mszach św. oraz nabożeństwach może uczestniczyć 36 osób oraz o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu.
 13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie osobom chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.
BR

BR Autor

Redaktor