KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 13 Nov 2020 | BR
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GÓRECKIEJ

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

XXXII Niedziela Zwykła 8 listopada 2020

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Szczególną modlitwą i ofiarą obejmujemy Kościół w Republice Środkowoafrykańskiej.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego Pap. i DK., w środę wspomnienie św. Marcina z Tours B., w czwartek wspomnienie św. Jozafata, B. i M. i w piątek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Polskich Męczenników.
 3. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, różaniec o godz. 1800 i Suplikacje. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, o godz. 1800.
 4. W środę przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości i 81 rocznicę zamordowania w 1939r. naszych współbraci Misjonarzy Świętej Rodziny w Paterku przez hitlerowców. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Serdecznie zapraszamy na godz. 1000 na Mszę św. w intencji Ojczyzny i o beatyfikację naszych Góreckich Męczenników. O godz. 1300 Misjonarze Świętej Rodziny pojadą do Paterka złożyć wieńce i kwiaty w miejscu pamięci pomordowanych.
 5. W środę, po wieczornej Mszy św., wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W przyszłą niedzielę przypada IV Światowy Dzień Ubogich.
 7. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne za zmarłych w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”, „Głosu Góreckiego” i „Głosu z Górki Klasztornej”. W zakrystii można zakupić Kalendarz Górecki na nowy rok, z terminami wszystkich wydarzeń, w cenie 5 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
 9. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
 10. Informujemy, że w związku z epidemią koronawirusa w miesiącu listopadzie odwołujemy wszelkie spotkania grup i rekolekcje w Sanktuarium. Nie będzie również Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w sobotę 21 listopada. Prosimy o wyrozumiałość i modlitwę.
 11. Przypominamy, że na Mszach św. i nabożeństwach może uczestniczyć od 7 listopada 36 osób oraz o obowiązku noszenia maseczek i zachowaniu dystansu.
 12. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.
BR

BR Autor

Redaktor