KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 12 Nov 2020 | BR
Sadki – Parafia pw. św. Wojciecha

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

XXXII Niedziela Zwykła 8 listopada 2020

  1. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.

2. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święta w naszym kościele o godz. 18.00. Po jej zakończeniu nowenna do MBNP podczas której w ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z naszą Ojczyzną.

3. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na tacę lub w biurze parafialnym. Od przyszłej niedzieli, przez cały tydzień , przed każdą Mszą świętą, będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia - modląc się za polecanych w wypominkach jednorazowych.

4. W związku z zakończeniem kwarantanny Księdza Proboszcza wracamy do ustalonego porządku sprawowania nabożeństw – zarówno w kościele parafialnym – jak i na filiach. Zaległe intencje Mszy świętych będą odprawione w najbliższym czasie.

5. Dziś taca remontowa. W październiku zebraliśmy 2000 zł. Ofiarodawcom - z serca dziękujemy.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Jolantę Szatkowską. Miała lat 71.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.

  • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca niemęczennik w Kościele Zachodnim.

  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.

  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

BR

BR Autor

Redaktor