KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 17 Nov 2020 | BR
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli - ogłoszenia

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

33. Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Ubogich
 
1. Dzisiaj, w niedzielę (15.11) w Kościele Powszechnym obchodzimy, wprowadzony przez papieża Franciszka, IV Światowy Dzień Ubogich „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32).
2. „Wypominki”, nabożeństwo za zmarłych jest odprawiane w naszej świątyni przez cały listopad w dni powszednie o 17.45 a w niedzielę o 12.15 z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na stoliku przy końcu ławek są do pobrania kartki wypominkowe, kartki oznaczone datą będą czytane w oznaczonym dniu, kartki bez daty będą czytane według przypadającej kolejności. Wypominki przyjmujemy w kancelarii i zakrystii
3. Jutro, w poniedziałek (16.11), po Mszy Św. o godz. 16.oo comiesięczne nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i naszej parafii
4. .We wtorek (17.11) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, o godz. 20.oo zapraszamy na comiesięczne uwielbienie „Jezus w centrum Bydgoszczy”, które też będzie transmitowane online na naszym profilu facebookowym. Oprócz muzyki, śpiewu, uwielbienia Boga, będzie też dobra konferencja duchowa.
5. W środę (18.11) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
6. W czwartek (19.11) uroczystość rocznicy poświęcenia naszej świątyni w 1971 r., o godz. 18.oo zapraszamy na comiesięczną Mszę Św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Ignacego Loyoli, patrona małżeństw proszących o dar potomstwa i matek w ciąży.
7. W piątek (20.11) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
8. W sobotę (21.11) wspomnienie ofiarowania NMP.
9. Za tydzień, w niedzielę (22.11) Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego.
10. Przypominamy, że w związku z obecną sytuacją sanitarną, biskup ordynariusz ks. Jan Tyrawa podtrzymuje wcześniej udzieloną dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.
11. „Przewodnik Katolicki” jest wyłożony na stoliku przy końcu ławek. Należność za czasopisma prosimy składać do skarbony obok.
12. Prosimy o zachowywanie w świątyni obowiązujących przepisów i kierując się przykazaniem miłości, w kościele zachowujemy bezpieczną odległość oraz zakładamy maseczki (zdejmujemy je tylko w chwili przystępowania do Komunii Św.). Pamiętajmy o tych wymaganiach i chrońmy nasze i bliźnich zdrowie.
13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii. Chcemy też poinformować, że w wyniku uszkodzenia – ze starości, zmuszeni byliśmy oddać do naprawy miech pierwszego manuału naszych organów. Przewidywany koszt naprawy to 15 000 zł. Gdyby ktoś chciał wesprzeć ten cel będziemy bardzo wdzięczni. Mamy nadzieję, że do Świąt Bożego Narodzenia – odnowiony miech wróci na swoje miejsce Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub do biura parafialnego. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Parafii: Bank Ochrony Środowiska S.A. 37 1540 1027 2001 7500 2642 0001.
Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.
BR

BR Autor

Redaktor