KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 26 Nov 2020 | BR
Parafia w Więcborku

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

22 listopada 2020     

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w biurze parafialnym. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i wpłacane konto parafii.
  2. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi.
  3. Czwartkowy różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych oraz misyjnych prosimy, aby odmówić w domach.
  4. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Zgodnie z tradycją poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny.
  5. Świece Caritas można nabywać w biurze parafialnym. Kupując świece wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece po 15 zł, małe po 6 zł.
  6. Dziękujemy osobom, które w trosce o innych pamiętają o obowiązku zakrywania nosa i ust podczas obecności w kościele. Przypominamy, że w związku z obecnie obowiązującymi przepisami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać maksymalnie 20 osób. Prosimy przy wejściu zabierać ze sobą kartę z numerem, a przy wyjściu odłożyć ją na miejsce. Karty będą po każdej Mszy św. dezynfekowane. W kaplicy w Zbożu może przebywać 7 osób. Msze św. w kaplicy sióstr i kaplicy szpitalnej odbywają się bez udziału wiernych z zewnątrz. W związku z obecną sytuacją sanitarną, Ksiądz Biskup Jan Tyrawa podtrzymuje wcześniej udzieloną dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.
  7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Przewodnika Katolickiego.
BR

BR Autor

Redaktor